Za nami debata „Wielki Głód w Ukrainie. Sztuka w obliczu ludobójstwa”

Ponad 70 osób odwiedziło Galerię Nizio podczas debaty „Wielki Głód w Ukrainie. Sztuka w obliczu ludobójstwa”. Za nami niezwykle ważna dyskusja i wieczór, spędzony w znakomitym towarzystwie.

Dziękujemy za udział wydarzeniu wybitnym twórcom: Oksanie Zabuzhko (Оксана Забужко), Lii Dostlievej, Witoldowi Szabłowskiemu i Mirosławowi Nizio. Jesteśmy wdzięczni za obecność przedstawicielom Fundacji Muzeum Hołodomoru – Tetianie Lysznewec i Iwanowi Wasiunykowi oraz przedstawicielowi Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, która została Honorowym Patronem zarówno sobotniej debaty, jak i otwartej 17 września wystawy „Muzeum Hołodomoru w budowie”. Dziękujemy publiczności za spotkanie, dyskusję, zainteresowanie tematem oraz za słowa uznania. Utwierdzacie nas w przekonaniu, że choć wciąż jest wiele do zrobienia, to już udało się nam zrobić sporo dobrej roboty dla pamięci o Wielkim Głodzie.

Przypominamy, że wystawa „Muzeum Hołodomoru w budowie” działać będzie do 14 października. Zapraszamy do Galerii Nizio na ul. Inżynierską 3 w Warszawie. Szczegóły dotyczące wystawy oraz towarzyszących jej spotkań są dostępne wydarzeniu na fanpage’u Fundacji Nizio na Facebooku.

Nagranie debaty o sztuce w obliczu ludobójstwa jest wciąż dostępne online – zachęcamy do oglądania.

Autorką zdjęć z wystawy i debaty jest Gosia Kawka-Piotrowska.