ZEW | Kila Zamana w KLONNIE

Jako dziecko chciała zostać pilotem. Powoziła psim zaprzęgiem na dalekiej północy. Dziś jest żeglarką, nurkuje, lata na paralotni. Traumę, którą przeżyła jako nastolatka po utracie słuchu, przekuła w siłę do podejmowania wyzwań. Kila Zamana to pierwsza bohaterka a zarazem moderatorka cyklu inspirujących spotkań, który w czwartek 22 lipca 2021 wystartował w Restauracji Klonn z inicjatywy Fundacji Nizio.

W ciągu 30 lat Kila Zamana miała różne wcielenia. Ukształtowały je samotne podróże w dalekie zakątki świata oraz ekologia rozumiana jako szacunek i troska o przyrodę i jej bogactwo. Z zawodu jest artystką koncepcyjną, ilustratorką i fotoreporterką. Jako żeglarka oceaniczna projektuje wyprawy a jednocześnie układa własny plan samotnego opłynięcia świata. Nurkuje i lata na paralotni. Jeszcze niedawno powoziła psim zaprzęgiem na dalekiej Północy. Pracując z pierwotnymi psami z Grenlandii zgłębiała tajniki funkcjonowania ludzkiego umysłu, zrozumienia błędnych przekonań i pracy z własnymi ograniczeniami, które mogą się stać sprzymierzeńcami w osiąganiu celów.

Kim jest młoda kobieta, która marzyła by zostać pilotem? Trauma, którą przeżyła jako nastolatka niemal z dnia na dzień tracąc słuch, na lata wytrąciła ją z pierwotnie obranej drogi. Ale Kila dźwignęła się z dołka i odkryła, że to co pojmowała jako słabość, może przekuć w moc podejmowania wyzwań. Życie Kili jest niekończącą się podróżą. A na wielu szlakach, które przemierza poza głównym nurtem, i często pod wiatr – nie pojawiła się dotąd osoba tak jak ona niedosłysząca.

Goście spotkania, które odbyło się z inicjatywy Fundacji Nizio, przekonali się, jak Kila Zamana wciela w życie swoją ulubioną maksymę: „turn disabilities into abilities”, czyli „przekuj swoją niemoc w umiejętności”, i dlaczego pasje dają wolność, a wiara w siebie i innych czynią świat lepszym miejscem. Kila zadebiutowała w Klonnie jako bohaterka cyklu „ZEW”, a w przyszłości pełnić będzie rolę moderatorki i prowadzącej w kolejnych odsłonach spotkań.

Organizatorzy cyklu „ZEW” oddają głos osobom, które mierzą się nie tylko ze swoimi słabościami i cechami postrzeganymi jako niesprawności, ale też z siłami natury. Ideą spotkań jest inspirowanie uczestników, motywowanie do oswajania i przełamywania fizycznych oraz psychicznych barier, do podążania za tytułowym zewem, czyli „wewnętrznym głosem”.

Kolejne spotkania wypełnią fascynujące historie o sile, harcie ducha i potencjale, które bohaterowie budują i rozwijają niezależnie od niesprawności. „ZEW” pokaże osoby, które przeszły wyboistą drogę do zrealizowania życiowych celów, pasji i marzeń, i tym samym stanowią inspirację dla innych.

Z okazji inauguracji cyklu „ZEW” szef kuchni Restauracji KLONN Michał Gniadek wspólnie z Kilą Zamaną przygotowali dania inspirowane jej podróżami oraz kulinarnymi odkryciami. Dało to szansę uczestnikom spotkania do rozszerzenia doświadczenia o kolejne zmysły.

INAUGURACJA CYKLU SPOTKAŃ „ZEW”: KILA ZAMANA
22 lipca 2021, czwartek, godz. 19:00