WNĘTRZA MUZYKI vol. 3. LILI LILI LAJ: Koncert kolęd (i nie tylko)

„Lili lili laj” to tytuł fortepianowego koncertu świątecznych utworów w niecodziennych aranżacjach, a zarazem trzecia odsłona cyklu „Wnętrza Muzyki”, który Fundacja i Galeria Nizio organizują we współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. Artyści zagrali w duetach, a niektóre utwory wykonywane były nawet na sześć rąk. Oprócz tradycyjnych polskich kolęd można było usłyszeć świąteczny medley złożony z utworów anglojęzycznych. W kolędach opracowanych przez Martę Mołodyńską-Wheeler słychać było połączenie wielu stylów i gatunków muzycznych – od klasyki, poprzez rytmy latynoamerykańskie, aż po jazz. Świąteczny koncert był ukłonem zarówno w stronę polskiej tradycji kolędowania, jak i dźwiękowym prezentem dla tej części publiczności, której bliższy jest międzynarodowy charakter świętowania.

WNĘTRZA MUZYKI vol. 3. LILI LILI LAJ: Koncert kolęd (i nie tylko)
17 grudnia (piątek) 2021, godz. 19:00

WYKONAWCY: