WNĘTRZA MUZYKI vol. 2. WOMEN IN MUSIC: Clarke, Poldowski / Duda, Gardoń-Preinl, Budnik, Mania

Dwie niezwykłe kobiety i kompozytorki. Dwa całkiem różne życiorysy i dwie niezwykłe ścieżki twórcze – Rebecca Clarke i Irena Regina Wieniawska vel Poldowski. Drugi koncert z cyklu „Wnętrza Muzyki” był wieczorem pięknej kobiecej muzyki, uzupełnionej osobistymi opowieściami wykonawców, którzy wprowadzą słuchaczy w świat tego, co niedookreślone, metafizyczne, warte dostrzeżenia.

Wieczór z muzyką Rebecci Clarke, Brytyjki niemiecko-amerykańskiego pochodzenia, komponującej na początku kariery także pod męskim pseudonimem Anthony Trent oraz Ireny Reginy Wieniawskiej (córki polskiego skrzypka i kompozytora Henryka Wieniawskiego), publikującej dzieła najczęściej pod pseudonimem Poldowski, będzie nawiązaniem do festiwalu online „Women in music/Kobiety w muzyce”. Zorganizowany przez SPMK festiwal odbył się pod honorowym patronatem Ambasady Brytyjskiej, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Obok artystek, które podczas koncertu wykonają kobiece kompozycje (Katarzyna Duda – skrzypce, Katarzyna Budnik – altówka, Monika Gardoń-Preinl – fortepian), na scenie w Galerii Nizio pojawił się także towarzyszący Katarzynie Budnik pianista – Grzegorz Mania.

WNĘTRZA MUZYKI vol. 2: WOMEN IN MUSIC: Rebecca Clarke i Irena Regina Wieniawska
17 listopada 2021 (środa), godz. 19:00

WYKONAWCY:
Katarzyna Duda – skrzypce
Monika Gardoń – Preinl – fortepian
Katarzyna Budnik – altówka
Grzegorz Mania – fortepian

PROGRAM KONCERTU:
Rebecca Clarke (1886-1979):
Sonata na altówkę i fortepian / Sonata for viola and piano
I. Impetuoso – ma non troppo. Allegro
II. Vivace