PROGRAM „KREATORZY” – warsztaty z robotyki i programowania

W dniach 12 i 13 grudnia w ramach projektu „Kreatorzy” przeprowadziliśmy warsztaty z robotyki i programowania pn. „Zbuduj miasto przyszłości”. Warsztaty zostały podzielone na dwa dni według grup wiekowych (8-13 i 14-18 lat).
Wykorzystanie nowych technologii w połączeniu z pracą artystyczną to doskonały sposób na rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywności dzieci. Uczestnicy warsztatów poznali najnowsze technologie i ich wykorzystanie w twórczej praktyce, tj. dowiedzieli się, jak działa długopis 3D oraz robot edukacyjny Ozobot. Dzięki długopisom 3D stworzyli makietę wymarzonego miasta przyszłości, po której poruszały się zaprogramowane przez nich roboty.
Zajęcia przeprowadzono z nastawieniem na rozwój umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni oraz umiejętności artystycznych. Młodzi ludzie uczyli się także pracy w grupie oraz zadaniowego podejścia do rozwiązania problemu. Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą zaprojektowane obiekty oraz karty kodowania robota.
Program zajęć powstał we współpracy z Fundacją To Get There i Robertem Hejnickim z Edukacja Cyfrowa Robert Hejnicki, który poprowadził kurs.
Warsztaty „Kreatorzy – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży uchodźczej” zostało zrealizowane w ramach dofinansowania ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Warsztaty odbyły się w języku polskim z jednoczesnym tłumaczeniem na język ukraiński.