Program „Kreatorzy” – warsztaty z designu i projektowania

22 listopada 2022 roku do Fundacji Nizio zaprosiliśmy dzieci, które marzą o profesji projektanta. W zajęciach „MALI KREATORZY – ZAPROJEKTUJ BAJKOWY DOM! WARSZTATY Z DESIGNU” wzięły udział dzieci w kryzysie uchodźczym w wieku od 8 do 13 lat.
Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzieli się, czym zajmują się projektanci i architekci, nauczyli się łączyć kolory i formy oraz rozmawiali o najlepszych twórcach architektury na świecie. Przede wszystkim jednak spróbowali swoich sił w projektowaniu wnętrz i otoczenia architektonicznego. Poszukując pomysłu i stylistyki, stworzyli wspólną instalację – makietę bajkowego domu. Inspiracją do stworzenia makiety był film „Cruella”. Celem warsztatu było rozwinięcie dziecięcej kreatywności i nauka realizowania wspólnych projektów.
Na początku grudnia warsztaty miały też swoją drugą odsłonę – tym razem na tapet wzięliśmy projektowanie ubioru, a zajęcia odbyły się Warszawskiej Szkole Ukraińskiej, placówce goszczącą dzieci, które w ostatnich miesiącach przybyły do Polski z Ukrainy.
Warsztaty poprowadziła Hałyna Dudar – absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki (specjalność: malarstwo monumentalne) i Szkoły Performance’u. Kuratorka kierunku Junior w Specjalizowanej Akademii Designu we Lwowie. Artystka w swoich dorobku ma szereg wystaw indywidualnych w Ukrainie i za jej granicami. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kilku krajach. Aktualnie Hałyna jest rezydentką Pałacyku Konopackiego w Warszawie.